czwartek, 16 kwietnia 2020

Mali przedsiębiorcy - dzień 4



Dzień dobry, dziś ostatni dzień przedsiębiorczości, ale myślę, że wiedzę wykorzystacie w przyszłości. Na dziś przygotowałam dla Was trochę prac plastycznych i zabaw ruchowych na podwórku – trzeba wykorzystać bo ładna pogoda.

Czy wszystko można kupić za pieniądze?
Rozmowa z dzieckiem na temat wartości.

Praca techniczna „Torba na zakupy” Wykonanie papierowych toreb na zakupy lub torebka prezentowa  techniką origami zgodnie z instrukcją (zwrócenie uwagi na aspekt ekologiczny). Ozdabianie toreb z wykorzystaniem wyciętych samodzielnie elementów z kolorowej folii samoprzylepnej, wycinanie i doklejanie uszu.

Tu instrukcja jak zrobić papierowa torbę:

A tu pomysły, jak można ozdobić: 














Trochę zabaw ruchowych od KIDS & SPORT oczywiście najlepiej na własnym podwórku :

1. Berek – ogrodnik” - wersja murarza (refleks, zwinność, wytrzymałość) Ogrodnik rodzic) próbuje złapać robaczki/szkodniki, czyli przebiegające dzieci. Kto zostanie złapany musi usiąść na grządce (na linii w poprzek trasy biegu). Ostatnie dziecko, które nie zostanie złapane może być w nagrodę ogrodnikiem w kolejnej turze. UWAGA: w trudniejszej wersji, dzieci – robaczki zamiast przebiegać, mogą skakać na jednej nodze, skakać obunóż, bokiem, tyłem itp. Wszystkie złapane robaczki – dzieci wykonują zadania:  
  - Skok
·  Przysiad
·  Pajacyki



2. „Sadzimy kwiatki” (koordynacja oko-ręka, siła mięśni, ogólna sprawność) Każde dziecko pomaga teraz ogrodnikowi czyli prowadzącemu. Przygotowujemy płaskie znaczniki i ustawiamy je w 2 liniach/rzędach (parami naprzeciwko siebie). Dodatkowo potrzebne będą małe piłki. Dzieci przenoszą (przesadzają kwiatki) z jednej strony na drugą. a. Najpierw przenoszą piłkę tylko prawą ręką; b. Następna runda to lewa ręka; c. Najtrudniejsze: przenosimy piłkę i przekładamy ją z jednej np. z prawej do drugiej czyli do lewej ręki lub podnosimy i kładziemy po drugiej stronie używając 2 rąk. UWAGA: za jednym razem można przenieść tylko jedną piłkę. Podnosimy piłkę z jednej strony linii/rzędu/grządki i przekładamy na drugą po przeciwnej stronie. Dla utrudnienia można zwiększać odległość pomiędzy znacznikami. Uwaga! Aby podnieść piłkę nie schylamy się ani nie klękamy, tylko uginamy lekko kolana.
3. „Wiatr Łobuziak” (refleks, wytrzymałość, koordynacja oko-ręka) Prowadzący lub dziecko (może to być również grupa dzieci) jest wiatrem, który przewraca kwiatki – znaczniki tzn. odwraca je do góry nogami. Pozostałe dzieci – pomocnicy ogrodnika naprawiają szkody wiatru i odwracają znaczniki na prawidłową (wyjściową) pozycję.

A tu film jak wyglądają te zabawy: ZDROWO I SPORTOWO










Brak komentarzy:

Prześlij komentarz